Přijímačkové dilema aneb Každá rada vítaná

10. 05. 2011 | † 14. 12. 2018 | kód autora: a2e

Potřebuji slyšet názor od někoho nezaujatého a neutrálního, proto se tímto obracím na vás - čtenáře a uvítám jakýkoli názor a radu.

Jak jsem tu už psala, v červnu mám mít v jeden den tři přijímačky na jedné fakultě.  Každé přijímačky trvají 2,5 hodiny, následuje půl hodinka pauzy a pak další zkouška. Protože si jsem jistá, že by mi z toho všeho hráblo už v půlce druhého testu, rozhodla jsem se, že půjdu místo na všechny tři "pouze" na dva. V tom jasno mám. Co ale nevím je, na JAKÉ dva. Pro přehlednost budu o těch oborech psát jako o oborech A, B a C.

Ráno začínají přijímačky z oboru A. Tenhle obor mám v oblíbenosti na prostředním, tedy druhém místě. Bude ale hodně těžké se na něj dostat, povinným knížkám jsem moc nerozuměla a studium by bylo (alespoň podle toho, jaké jsou zveřejněné studijní plány s předměty) taky dost těžké. Práce v tomhle oboru by ale mohla být dost zajímavá a mohla by otevřít vrátka k mnoha pracovním sférám. Pokud bych na přijímačky jela, tak to ale taky znamená jet do daného města den dopředu a někde přespat.

Následujeobor B. Ten není tak atraktivní a přihlášku jsem si dávala spíš jen z nouze, protože si myslím, že nebude takový problém se na něho dostat. Ale možná je opak pravdou, těžko říct. Ani si nedovedu představit, co bych s tímhle oborem dělala po vystudování. I když ono je to vlastně jedno, stejně chci dělat něco, k čemu se budu muset propracovat ještě dlouhými lety plnými učení. Takže tenhle obor beru spíš jako aspoň minimální jistotu, že se někam dostanu. Kdybych jela až na tyhle přijímačky (a ne na první), tak stačí jet do daného města ráno ten den.

A poslední je obor C. Moje priorita číslo jedna. I když mě třeba ale nakonec vůbec nemusí bavit - zalíbil se mi až docela nedávno. Je to ale dost "módní" obor, kde by asi nebyl problém získat práci a myslím, že nabízí i celkem slušný postup někam výš.

(Pro časové upřesnění - kdybych jela na A a C, tak mám mezitím 3 hodinky pauzu na odreagování se, pokud na B a C, tak mám "volnou" část dopoledne a před C půl hodinky pauzu.)

A teď - čtenáři, prosím raď...

 

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky skola

Související články

Copyright © 2008-2020 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.